کیک مخصوص سیب و کشمش

مواد لازم جهت تهیه کیک مخصوص سیب و کشمش:
آرد سفید: ۳پیمانه
روغن مایع: یک دوم پیمانه
خامه صبحانه: ۱پیمانه
شکر: ۱ پیمانه
تخم مرغ: ۳عدد
نمک: ۱ قاشق چایخوری
دارچین: ۱ قاشق چایخوری
وانیل: ۱ قاشق چایخوری
بیکینگ پودر: ۱ قاشق چایخوری
سیب درشت خرد شده: ۳پیمانه
گردوی خرد شده: ۱ پیمانه
کشمش: ۱پیمانه
طرز تهیه کیک مخصوص سیب و کشمش:
فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. قالب مورد نظرتان را خوب چرب کرده و کنار بگذارید.
در ظرف مناسبی روغن، خامه و شکر را بریزید و حدود ۵ دقیقه آن ها را با همزن برقی بزنید. در این مرحله تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید. یادتان باشد بعد از اضافه کردن هر عدد تخم مرغ، مواد را خوب هم بزنید.
در کاسه دیگری آرد، بیکینگ پودر، نمک و دارچین را با هم مخلوط کنید، سپس آن را به آرامی به مخلوط حاوی تخم مرغ اضافه کرده و با همزن دستی در یک جهت به صورت دورانی هم بزنید. حالا نوبت اضافه کردن گردو، سیب و کشمش است. آن ها را هم اضافه کرده و به آرامی هم بزنید تا مایه کیک آماده شود.
مایه را داخل قالب مورد نظرتان بریزید. قالب را به مدت ۱ساعت داخل فر قرار دهید تا کاملا بپزد. بعد از اینکه از پخت کیک اطمینان حاصل کردید، قالب را از داخل فر درآورده و صبر کنید تا خنک شود، سپس آن را از داخل قالب در بیاورید.
کیک را برش بزنید و در صورت تمایل آن را با سس کارامل سرو کنید.
نکته:
برای تهیه سس کارامل به این روش می توانید آن را آماده کنید:
یک پیمانه شکر را با ۱/۲ پیمانه آب روی حرارت قرار دهید. صبر کنید تا شکر در آب حل شده و طلایی رنگ شود، سپس ۸۰ گرم کره را اضافه کرده و مرتب هم بزنید.
بعد از اینکه کره آب شد، ۱/۲ پیمانه خامه صبحانه به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید، سپس از روی حرارت بردارید. بعد از اضافه کردن خامه، مواد نباید بیش از ۱ دقیقه روی حرارت بماند.

ارسال دیدگاه