طرز تهیه مافین سیب و آناناس

مافین سیب و آناناس نوعی کیک خوشمزه است که سریع آماده می شود و برای عصرانه بسیار مناسب است. مافین در طعم های مختلف درست می شود. در این مطلب مافین سیب و آناناس را به شما آموزش داده ایم.
مواد لازم:
سیب پوست گرفته و خرد کرده: ۴۰۰گرم
آرد: ۳۰۰گرم
بیکینگ پودر: ۲ قاشق چایخوری
دارچین: ۲ قاشق چایخوری
نمک: یک چهارم قاشق چایخوری
شکر قهوه ای: ۱۲۵ گرم
شیر: ۳۵۰ میلی لیتر
تخم مرغ: ۲عدد
وانیلین: یک چهارم قاشق چایخوری
کرده آبکرده و سرد شده: ۱۵۰گرم
گردو برشته و خرد کرده: ۶۰گرم
آناناس خرد کرده: ۱۰۰گرم
طرز تهیه:
فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید و قالب ۱۲ تایی مافین را با کپسول های کاغذی بپوشانید. آنگاه سیب را با قدری آب بپزید و بگذارید خنک شود.
سپس آرد، بیکینگ پودر، دارچین و نمک را با هم مخلوط و الک کنید، شکر را بیفزایید و در مرکز آن حفره ای ایجاد نمایید. حالا شیر، تخم مرغ ها و وانیلین را با مفتول سیمی بزنید و کره را اضافه کنید.
اکنون مایه فراهم کرده را درون حفره مواد خشک بریزید و با قاشق فلزی مخلوط سازید. بعد گردو، آناناس و سیب را بیفزایید و فقط در حد مخلوط شدن هم بزنید.
اینک مایه را درون کپسول بریزید و به مدت تقریبی ۲۰ تا ۲۵ دقیقه در فر بپزید. همین که مافین ها خشک شدند، رویشان را با کرم گاناش و دراژه های بادامی تزئین کنید و برای پذیرایی، در دیس زیبایی بچینید.
سپس ۳۰ گرم کره به کرم اضافه نمایید و آن را از روی حرارت بردارید. حالا بگذارید کرم کاملا خنک شود. اکنون آماده مصرف است.
یادآوری:
برای تهیه کرم گاناش ۱۰۰ گرم خامه را در ظرف مناسبی بریزید و روی اجاق بگذارید تا گرم شود. آن گاه ۲۰۰ گرم شکلات سیاه خرد کرده را به خامه بیفزایید و مخلوط کنید. از هم زدن زیاد مایه مافین خودداری کنید. زیرا موجب سفت شدن آن می شود.

ارسال دیدگاه