طرز تهیه نان نوتلا

نان نوتلا یک دسر فوق العاده خوشمزه با بافتی لطیف است که مطمئنم از خوردن آن سیر نمیشوید.

در ادامه طرز تهیه نان نوتلا را شرح میدهیم.

مواد لازم:
کره: ۱۱۳گرم
شکر: نصف لیوان
تخم مرغ: ۲عدد
آرد: سه چهارم لیوان
بیکینگ پودر: نصف ق چ
نوتلا: ۴ ق غ
طرز تهیه:
فر را روی ۱۶۰ درجه سانتی گراد قرار میدهیم. قالب را چرب کرده کاغذ روغنی انداخته و چرب می کنیم(اول چرب می کنیم که بعد کاغذ به قالب بچسبد و تکان نخورد. از دو کاغذ عمود بر هم استفاده کنید که شکل نان تمیز در بیاید.)میتوانید از قالب “لوف پن” ۲۲ در ۷ سانت استفاده کنید. سایز قالب در همین کایه ها باشد جواب میدهد در غیر این صورت متناسب با سایز قالب مواد را نصف یا دو برابر کنید.
کره باید نرم باشد( میتوانید کره را از یخچال در بیاورید و مستقیم رنده کرده و استفاده کنید). سپس کره و شکر را میزنیم تا یکدست شود. تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه می کنیم و هم میزنیم تا کاملا مخلوط شود.
آرد و بیکینگ پودر را ویسک میکنیم و در ۳ قسمت به مواد اضافه کرده هم میزنیم تا یک کرم لطیف بدست بیاید حال یک سوم مایه را در قالب می ریزیم.حال یک قاشق نوتلا روی آن می مالیم و بهد یک لایه از مایه و در انتها باقی مانده مایه را رویش میریزیم و صافش می کنیم.
حالا نان را میگذاریم داخل فر به مدت ۱ ساعت و ده دقیقه. پیشنهاد می کنیم بعد از ۴۵ دقیقه مرتب نان را تست کنید که زیادی در فر نماند. بعد اجازه دهید نان در قالب سرد شود. نان را برش زده و با قهوه یا چای تلخ سرو کنید.
نوش جان!

نظرات

ارسال دیدگاه