لوسيون هاي طبيعي براي پوست هاي خشک

ماسک سبزيجات، آب رسان طبيعي
اولين پيشنهاد ما براي لطافت و نرمي پوست خشک شما، استفاده از سبزيجات است. مصرف روزانه سبزيجات مي تواند در آب رساني پوست موثر باشد. از طرفي ماسک نيز راهگشاست. مي توانيد کلم پيچ، هويج، خيار، گوجه فرنگي، کرفس، کاهو، اسفناج و جوانه لوبيا را کاملا بشوييد، سپس در يک مخلوط کن بريزيد و آن ها را خرد کنيد تا له شوند. يا اينکه آن ها را در هاون ريخته و بکوبيد، سپس چند قطره روغن جوجوبا اضافه کنيد. اين مخلوط را روي پوست بماليد و پس از ۱۵ تا ۲۰ دقيقه بشوييد.
ريحان و بابونه، نرم کننده گياهي
محلول ريحان و بابونه مرطوب کننده اي موثر است که به کمک آن خشکي پوست از بين مي رود. تهيه ي اين محلول خيلي کار سختي نيست، شما بايد به ميزان مساوي ۳ عصاره ريحان، گل هميشه بهار و بابونه را با هم ترکيب کنيد و هر روز آن را به صورت خود اسپري کنيد تا موجب آب رساني به سلول هاي پوستي شود. اگر دوبار در روز اين محلول را روي پوست خود امتحان کنيد، در عرض دو هفته اثر آنرا خواهيد ديد.
سس سفيد، مرطوب کننده اي قوي
يکي از بهترين مرطوب کننده ها و آب رسان هاي خانگي، سس سفيد است. کافي است از اين سس، ماسکي تهيه و هر روز از آن استفاده کنيد تا پوستتان شاداب شود.نصف ق غ سس سفيد را با يک ق غ ماست پرچرب خوب مخلوط کنيد. سپس يک زرده تخم مرغ و يک چ عسل به آن اضافه کرده و اين ترکيب را خوب هم بزنيد تا يک دست شود. روزانه ۲۰ دقيقه اين ماسک را روي پوستتان بگذاريد، سپس آنرا با آب نيمه ولرم بشوييد.
ماسک خيار، براي همه فصل ها
خيار به دليل داشتن آب فراوان، يک آب رسان بسيار قوي براي بدن محسوب مي شود. براي تهيه يک ماسک مرطوب کننده مغذي براي پوست هاي خشک، آب خيار را با خامه مخلوط کنيد و نيم ساعت اين محلول را روي صورت بگذاريد.
همچنين ميتوانيد يک خيار تازه را پوست کنده و مغز آن را به صورت حلقه هاي باريک در آوريد، سپس يک کاسه کوچک را از شير پرچرب، پر کرده و حلقه هاي باريک خيار را ۱۰ دقيقه درون آن خيس کنيد. سپس اين حلقه را روي صورتتان بگذاريد و اجازه دهيد ۲۰ دقيقه روي صورتتان بماند. اين ترکيب يکي از معجزه آساترين ترکيب هاي طبيعي براي حفظ نرمي و نشاط پوست است.
گليسيرين، گلاب و آبليمو، نسخه اي قديمي
يکي از نسخه هاي قديمي که تاثير بسزايي نيز در درمان خشکي پوست دارد، استفاده از گليسيرين، گلاب و آبليمو است. اين ترکيب گياهي به خصوص در زمستان بسيار موثر است. گليسيرين مرطوب کننده اي عالي است که رطوبت پوست را براي مدت طولاني حفظ مي کند. کافي است يک ق غ گليسيرين، يک ق غ گلاب و يک ق غ آبليمو را با هم مخلوط کنيد و آن را به صورت و بدن خود بماليد.
ماسک نارگيل: دوست پوست هاي خشک
نارگيل را به عنوان يک ميوه مجلسي مي شناسند، اما بسياري از افراد از خواص معجزه آساي آن غافل هستند. نارگيل يک مرطوب کننده بسيار خوب براي پوست شماست. شما مي توانيد گرد نارگيل را در شير حل کنيد و خوب هم بزنيد تا خميري حاصل شود، سپس آنرا روي صورت بماليد، و بگذاريد خشک شود. بد از نيم ساعت آن را با آب ولرم بشوييد. همچنين ميتوانيد قبل از رفتن به حمام، بدن خود را با روغن نارگيل ماساژ دهيد. اين روغن، پوست هاي خشک و آسيب ديده را تغذيه مي کند.
ماسک عسل، هميشه معجزه گر
عسل بخاطر خواص معجزه آسايش در طب سنتي بسيار استفاده مي شود. يک ق س عسل، يک عدد زرده تخم مرغ، يک دوم ق چ روغن بادام و يک ق س ماست را با هم مخلوط کنيد، ۱۵ تا ۲۰ دقيقه روي پوست خود بگذاريد و بعد با آب ولرم بشوييد.

ارسال دیدگاه