۱۲راز زرشک پلو با مرغ از نظر سامان گلریز

۱٫برای اینکه غذایتان طعم بهتری داشته باشد، قبل از طبخ، تکه های مرغ را در روغن سرخ و بعد از طلایی شدنشان، به آنها پیاز و ادویه و آب اضافه کنید.

۲٫ پیازی که به مرغ اضافه میشود باید درسته باشد به همین دلیل پیازهای کوچک را انتخاب کنید و ۲ تا ۳ عدد از آن ها را در ظرف حاوی مرغ بیندازید.
۳٫ ادویه های مورد نیاز برای طبخ مرغ فقط زردچوبه و کمی نمک است. مرغی که برای این غذا استفاده می شود باید زرد رنگ باشد، به همین دلیل افزودن زعفران و رب را به هیچچ وجه توصیه نمیکنیم.
۴٫ مرغ باید آبدار باشد، البته آب غلیظ شده. آب مرغ را باید در کاسه ای جدا سرو کرد.
۵٫ روغنی که برای سرخ کردن زرشک استفاده می کنید باید تازه باشد و البته کره برای این کار بهتر است.
۶٫ شکر را باید به زرشک در حال حرارت دیدن افزود زیرا هم باعث می شود زرشک ها را روی برنج بچسبند، هم غذا طعم ترش و شیرین پیدا کند.
۷٫ زرشک را باید روی حرارت ملایم تفت داد زیرا حرارت دیدن بیش از اندازه باعث خشک شدنش می شود و هنگام خوردن به دندان ها می چسبد.
۸٫ برای آنکه زعفران خوب رنگ دهد، آن را در هاون سنگی یا چوبی آسیاب کنبد نه در دستگاه آسیاب برقی زیرا با این کار عطر و بوی خود را از دست خواهد داد.
۹٫ برای آنکه زعفران کاملا رنگ بدهد، کره را قبل از اینکه کاملا آب شود با زرشک، زعفران و شکر در تابه ای بریزید و کمی حرارت دهید، نصف استکان آب را به آن اضافه کنید و بعد از چند دقیقه آن را از روی حرارت بردارید. نگذارید زعفران روی حرارت زیاد بماند زیرا این کار عطر این ادویه را کم خواهد کرد.
۱۰٫برخی خانم ها زعفران به اصطلاح آب کرده را در ظرفی در بسته در یخچال نگهداری می کنند. این کار کاملا اشتباه است و باعث می شود این ادویه طعم و عطر خود را از دست بدهد و برای افزودن به غذا مناسب نباشد.
۱۱٫ بهترین نوشیدنی همراه این غذا یک لیوان دوغ، شربت گلاب و یا بهارنارنج است که به شما پیشنهاد میشود.
۱۲٫ برای زیباتر شدن این غذا ، پس از سرو آن روی زرشک ها یک قاشق غذاخوری خلال پسته نیز بریزید. رنگ سبز آن در کنار قرمزی زرشک، ظاهری طیبا به زرشک پلو خواهد داد.

ارسال دیدگاه