چگونه دندان ها را در عکس به وسیله فتوشاپ سفید و درخشان کنیم

ممکن است شما عکسی بگیرید و دوست داشته باشید دندان های زرد و یا جرم گرفته را اصلاح کنید و درخشندگی خاصی به دندان ها بدهید و مانند ستاره های هالیوود دندانهایتان حسابی تو چشم بیاد.
در این مطلب ما آموزش این کار را به شما با فتوشاپ ورژن CS6 میدهیم.
اولین کاری که باید انجام دهیم این است که دندان را انتخاب کنیم.وقتی ما بتوانیم حریم دندان ها را انتخاب کنیم ما قادر هستیم به آنها سفیدی و درخشندگی ببخشیم بدون اینکه این کار تاثیری بر روی دیگر جاهای تصویر بگذارد.هرچه قدر انتخاب ما تمیز تر باشد عکس طبیعی تر جلوه میکند. پس دقت در این مرحه ۵۰% کار مارا تضمین میکند.برای این کار ابزار lasso یا کمند را انتخاب میکنیم.

photoshop-lasso-tool
سپس با این ابزار اطراف دندان ها را با دقت انتخاب میکنیم .

photoshop-select-teeth

در مرحله بعد در تب LAYER در قسمت پایین همانطور که در عکس گویا هست روی NEW Fill or Adjustment Layer کلیک میکنیم و از لیست باز شده گزینه Hue/Saturation… را انتخاب میکنیم.

photoshop-new-fill-adjustment-layer

choose-hue-saturation
همزمان در تب Layers یک لایه بالای لایه پس زمینه اضافه شده است و یک پنجره تنظیم هم برای ما نمایش داده میشود.در پنجره باز شده در قسمت ی که به طور پیش فرض Master می باشد شما به Yellows تغییر دهید.در گزینه Master ما قادر به مشاهده همه رنگ ها هستیم اما ما قرار است دندان هارا که معمولا زرد است را سفید کنیم.پس گزینه Yellows را انتخاب کردیم.

hue-saturation-edit-masterhue-saturation-yellows

در مرحله بعدی باید در قسمت Saturation را با کمک زبانه کم کنیم همزمان با کم شدن این مقدار در تصویر خواهید دید که دندان ها در حال سفید شدن می باشند.

whiten-teeth-saturation-80
خب حالا دوبار تغییر وضعیت را روی Master قرار دهید و در قسمت Lightness زبانه را حرکت دهید تا جایی که بدانید و دوست داشته باشید که دندان ها درخشان شوند.معمولا +۲۰ مناسب است.

whiten-teeth-lightness
در هنگام انتخاب دندان د ر مرحله اولیه ممکن است که مقدار کمی از لثه و یا لب شما هم انتخاب شده باشد بنابراین مانند عکس آن مقدار هم دستخوش تغییر شده و سفید شده اند.

teeth-brightening-closeup
برای رفع این مشکل و طبیعی شدن کارمان ابتدا Brush Tools را انتخاب می کنیم.

photoshop-brush-tool

و در پایین در قسمت Foreground color را به سیاه تغییر میدهیم.با این کار ما رنگ قلم مو را به رنگ پیش زمینه فعلی تغییر دادیم.

photoshop-color-swatches

حال شروع میکینم به کشیدن این قلم مو به قسمت های سفید شده لب و یا لثه تا رنگ پس زمینه ی ما شود (این جا رنگ لب هست). در هنگام کشیدن قلم مو ممکن است جاهایی خیلی باریک باشد بنابراین باید اندازه قلم مو را کم کرد.

نکته:با کلید میانبر(]) یا براکت چپ کوچکتر میشود . برای بزرگ شدن اندازه قلم مو دکمه براکت راست را بزنید.

whiten-teeth-cleanup-upper-lip
نکته:برای نرم شدن قلم مو شیفت و براکت چپ را بارها فشار دهید و برعکس برای سخت شدن قلم مو شیفت و براکت راست را فشار دهید.

 

ارسال دیدگاه