ضد سرطان هاي گياهي

شنيدن کلمه سرطان به عنوان يک بيماري براي همه ي ما وحشتناک است، بيماري که متاسفانه به دليل تغذيه ي ناسالم، سبک زندگي غلط و … رو به گسترش است و بسياري از افراد مستعد ابتلا به آن هستند، اما بايد بدانيد که از برخي گياهان در داورهاي شيمي درماني استفاده مي شود. اين گياهان مفيد از عود بيماري نيز پيشگيري مي کنند.
زردچوبه
زردچوبه يک ادويه ي ضدسرطان معروف است، زيرا کور کومين آن آنتي اکسيدان و ضدالتهاب قوي محسوب مي شود که از تکثير سلول هاي سرطاني پيشگيري مي کند. اين ماده مانع تشکيل رگ هاي خوني جديد مي شود که تومورها را تغذيه مي کند. البته به همبن دليل مي تواند مزاحم عملکرد داروهاي ضدسرطاني باشد و در طول شيمي درماني استفاده نمي شود.
– براي دوري از ابتلا به انواع سرطان، سه تا چهار مرتبه در هفته در تهيه ي غذاهاي خود از زردچوبه استفاده کنيد.
– مصرف زياد زردچوبه به زنان باردار توصيه نمي شود.
چاي سبز
چاي سبز حاوي پوليفنول است که آنتي اکسيدان هاي بسيار قوي محسوب مي شود. اين چاي ضدالتهاب است، به همين دليل مي تواند از ابتلا به برخي سرطان ها پيشگيري کند. چاي سبز با سرطان هايي مثل ريه، روده، پروستات، پوست و سينه مقابله مي کند.
– مصرف روزانه ي دو تا سه فنجان چاي سبز ضدسرطان است.
– مصرف چاي سبز براي افرادي که از کم خوني يا زخم معده رنج مي برند توصيه نمي شود.
جنسينگ قرمز
جنسينگ قرمز سرشار از ترکيبي به نام ژرمانيوم است که باعث اکسيژن رساني به سلول ها مي شود، به همين دليل به سلول هاي سرطاني آسيب مي رساند. همچنين با خستگي ناشي از مصرف داروهاي ضدسرزان مقابله و سيستم ايمني بدن را تقويت مي کند.
– به منظور پيشگيري يا کمک به درمان هاي ضدسرطاني، سه تا شش کپسول عصاره ي ريشه ي گياه جنسينگ را به مدت سه ماه مصرف کنيد.
– مصرف اين گياه براي افراد باردار و شيرده و همچنين کساني که از فشار خون بالا رنج مي برند توصيه نمي شود.
صبر زرد
گياه صبر زرد يکي از ضدسرطان هاي گياهي موثر است که مصرف آن باعث پاک سازي بدن شده و نتايج خوبي در پيشگيري از سرطان دارد. اين گياه با انواع سرطان مثل پروستات، ريه، کولون و معده و کبد مقابله مي کند.
براي پيشگيري و درمان اين سرطان ها، ۶۰ ميلي گرم آب خالص صبرزرد را با ۵۰۰ ميلي گرم عسل مخلوط کنيد. روزانه سه مرتبه، پانزده دقيقه قبل از غذا يک قاشق غذاخوري از اين شربت را ميل کرده و هر ماه، ده روز اين کار را تکرار کنيد.
– مصرف اين گياه براي زنان باردار، شيرده و کودکان توصيه نمي شود.
جينکو
جينکو حاوي آنتي اکسيدان قوي و ضدسرطان است که با جلوگيري از تشکيل رگ هاي خوني، تومورها را از بين مي برد. جينکو با انواع سرطان ها به ويژه سرطان سينه مقابله مي کند.
– براي پيشگيري يا بعد از شيمي درماني روزانه دو تا سه کپسول از عصاره ي برگ هاي جينکو را به مدت سه تا شش ماه استفاده کنيد.
– مصرف اين گياه، براي زنان باردار، کودکان، افراد هموفيلي و افرادي که قصد انجام جراحي دارند توصيه نمي شود.
هشدار:
فراموش نکنيد گياهان دارويي نيز با توجه به مزاج، شرايط جسمي و سبک زندگي افراد مي توانند عوارضي داشته، بنابراين قبل از مصرف هرگونه گياه دارويي حتما با متخصص طب سنتي مشورت کنيد.

ارسال دیدگاه