آموزش جستجو در اینستاگرام

در اینستاگرام قابلیت جستجو وجود دارد که به شما برای یافتن موضوعات مورد علاقه تان بسیار کمک میکند. در اینستاگرام زمانی که به دنبال عکس و یا ویدئوی خاصی با موضوع مورد علاقه خود باشید میتوانید جستجو کنید و عکس ها و ویدئو های مود نظر خود را بیابید.
در اینستاگرام تنها قابلیت جستجوی کلمات وجود دارد، و نمیتوان یک جمله جستجو کرد. نحوه کار جستجو در اینستاگرام بدین گونه است که اگر کلمه ای جستجو کنید تمامی عکس ها و ویدئو هایی که دارای هشتگ آن کلمه باشند نمایان میشوند.

برای مثال زمانی که در اینستاگرام کلمه “کامپیوتر” را جستجو کنید عکس ها و ویدئو هایی که دارای هشتگ این کلمه باشند نمایان خواهند شد.

روش کار:
برای جستجو کردن در اینستاگرام، در منوی اصلی برنامه، آیکن ذره بین که در پایین وجود دارد را بزنید و سپس کلمه مورد نظر خود را تایپ کنید.

اینستاگرام در زمینه جستجو هوشمند عمل کرده و عکس ها و مطالبی را که بیشتر مرتبط به لایک ها و فالویینگ های شما باشند را نشان میدهد. و همین باعث میشود که نتیجه جستجو در اکانت های مختلف با هم متفاوت باشد.

نحوه پاک کردن تاریخچه جستجو در اینستاگرام

تمامی کلمات جستجو شده توسط شما در قالب یک تاریخچه در اینستاگرام ذخیره میشوند. شما میتوانید این تاریخچه را پاک کنید. برای انجام این کار این مراحل را طی کنید:

۱٫ در بخش پروفایل بر روی آیکون آدمک بزنید.

۲٫ سپس آیکن سه نقطه را انتخاب کنید. البته این آیکن در دستگاه های ویندوزی و آی او اس به شکل یک خورشید است.

۳٫ سپس بر روی گزینه “Clear Search History” بزنید.

اگر زمانی که کلمه ای را جستجو کردید ولی مطالب یافت شده برای شما جالب نبودند، میتوانید بر روی یکی از همان عکس ها و یا ویدئو هایی که مورد علاقه تان نیستند بروید و سپس از طریق بخشی که به حالت سه نقطه است گزینه “See Fewer Posts Like This” را انتخاب کنید و تا اینستاگرام بیشتر با سلیقه شما آشنا شود و نتایج بهتری نمایش بدهد.

اگر در کنار عکس ها و ویدئو هایی که پس از جستجو به نمایش در میآیند علامت آبی ظاهر شود، این بدان معناست که قبلا پستی از کاربری که این پست را ارسال کرده ندیده اید.

منبع: سرزمین دانلود

ارسال دیدگاه