حل مشکل کند شدن شارژ گوشی های موبایل

در اندروید ۶ امکانی وجود دارد که میتوانید روند شارژ شدن گوشی را بررسی کنید. اگر گوشی مشکلی در شارژ نداشته باشد عبارت Charging بر روی صفحه نمایش داده میشود ولی اگر مشکلی در شارژ شدن گوشی به وجود بیاید و به کندی شارژ شود عبارت Charging Slowly نمایش داده میشود.

در ادامه مطلب دلایل کندی شارژ در گوشی را بررسی خواهیم کرد:

۱٫ لپ‌ تاپ از باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده میکند و به برق وصل نیست.
این امکان وجود دارد که سیستم عامل و سخت‌ افزار لپ‌ تاپ شما، سرعت شارژ دستگاه متصل‌ شده از طریق USB را (هنگامی که سیستم از باتری استفاده میکند) محدود نماید. سعی کنید سیستم خود را به پریز برق وصل کنید و مشاهده کنید که آیا سرعت شارژ به حالت عادی افزایش مییابد یا خیر.

۲٫ پورت USB معیوب و یا آهسته است.
اگر پورت USB که دستگاه را به آن متصل کرده‌اید مشکل داشته باشد، ممکن است شارژ به آرامی انجام گیرد. سعی کنید پورت را تغییر دهید تا پورتی را پیدا کنید که قدرت بیشتری دارد و میتواند دستگاه شما را سریعتر شارژ کند.

۳٫ لپ‌تاپ یا سخت‌افزار مشکل دارد.
اگر فرض کنیم پورت USB را تغییر دادیم و لپ‌ تاپ را نیز به یک پریز وصل کردیم اما دستگاه همچنان سریعتر شارژ نمیشود، این امکان وجود دارد که لپ‌ تاپ مشکلی داشته باشد یا این که سخت‌ افزار نمیتواند دستگاه شما را با سرعت لازم شارژ کند. سعی کنید دستگاه خود را به لپ‌ تاپ‌ های مختلف متصل کنید.

۴٫ گوشی خود را به پریز متصل کنید.
اطمینان حاصل کنید که خروجی بر روی یک سیستم UPS اجرا نمیشود و شما آن را به جای اتصال به یک پریز چندگانه به طور مستقیم به پریز دیواری وصل کرده‌اید. اگر همچنان به آهستگی شارژ میشود، به احتمال زیاد کابل داده‌ شما مشکل دارد.

راه حل
اگر دستگاه شما نتواند از طریق همه‌ ۴ مورد بالا به طور معمول شارژ شود، ممکن است مشکل از کابل داده‌ شما باشد. آن را با یک کابل جدید تعویض کنید و سعی کنید از کابلی استفاده کنید که توسط تولید کننده‌ گوشی شما تایید شده است.

ارسال دیدگاه