کیک یخچالی مغزدار

مواد لازم:
کره: ۵۵گرم
شکلات سیاه: ۲۳۰ گرم
کشمش پلویی: ۵۵گرم
سس کارامل: دو قاشق سوپ خوری
بیسکویت دایجستیو: ۱۷۵ گرم
گردو و فندق(ریز خرد شده و تست شده): ۵۵گرم
مواد لازم رویه:
شکلات سیاه: ۱۰۰گرم
کره: ۲۰ گرم
شکلات سفید: ۲۰ گرمک
طرز تهیه کیک یخچالی:
ابتدا یک قالب مربع ۱۸ سانتی متری را چرب کرده، کاغذ روغنی بیندازید و کنار بگذارید. کشمش پلویی را در مقداری آب خیس کرده و ۳۰ دقیقه بگذارید تا نرم شود، سپس آبکش نمایید. شکلات را ریز خرد کرده، در ظرفی مناسب ریخته به همراه کره و سس کارامل بر روی شعله کم قرار دهید و هم بزنید در حدی که شکلات و کره ذوب شوند کافیست، از روی حرارت بردارید کمی که از داغی افتاد کشمش، گردو و فندق و بیسکویت های ریز خرد شده با دست را اضافه کنید و سریع هم بزنید تا با هم ترکیب شوند، سپس در قالب بریزید و سطح آن را به کمک پشت قاشق کاملا پرس نمایید و حدود یک ساعت در یخچال قرار دهید.
طرز تهیه رویه:
برای درست کردن رویه، شکلات سیاه را ریز خرد کنید و به همراه کره بر روی حرارت غیر مستقیم یا در مایکروویو قرار دهید و هر چند ثانیه یکبار هم بزنید در حدی که ذوب شوند کافیست، بر روی لایه زیرین بریزید، شکلات سفید را نیز همزمان به روش بن ماری(غیر مستقیم) ذوب نمایید و در چند نقطه بر روی رویه شکلاتی بریزید و به کمک سیخ چوبی طرحی دلخواه ایجاد نمایید. سپس مجدد قالب را به مدت ۲ ساعت در یخچال بگذارید تا رویه کاملا ببندد. بعد برش هایی مربعی به اندازه ی دلخواه بزنید.
نکته:
برای تست کردن فندق و گردو، فر را با درجه حرارت ۱۸۰درجه سانتی گراد گرم کرده و مغزها را به مدت حدود ۱۰ دقیقه داخل فر قرار دهید.
مغزهای مورد استفاده دلخواه می باشد و می توانید تغییر دهید و این کیک را با طعم های مختلف آماده کنید.

ارسال دیدگاه