مشکل محدودیت کامنت بلاک شدن در اینستاگرام

با توجه به محبوبیت بسیار بالای که اینستاگرام پیدا کرده و مخاطبانِ آن تعداد زیادی از افراد را در برمیگیرد، فروشندگان، تبلیغات‌چی‌ها، اسپمر‌ها و … هم علاقه‌ی زیادی به این شبکه‌ی اجتماعی پیدا کرده‌اند و فعالیت بسیار زیادی را در آن آغاز کرده‌اند. فعالیت این قشر از افراد باعث شده محیط اینستاگرام تبدیل به یک محیط تجاری تبدیل شود و از حال و هوای گذشته فاصله بگیرد! به همین دلیل، اینستاگرم به فکر افتاده و در صدد حل این مشکل بر‌آمده است!

روش کار اینستاگرام برای مقابله با این مشکل به این صورت است که اکانت‌های مشکوک به فعالیت‌های اسپمری را شناسایی میکند و آن‌ها را برای مدتی محدود میکند، مثلا کامنت بلاک (Comments Block). ولی مشکل اینجاست که بسیاری از کاربران بیگناه هم اشتباها اسپمر (هر‌نگار) تشخیص میدهد و اکانت‌ها آن‌ها را هم با محدودیت مواجه میکند!‌

 

توجه کنید که راه‌حل قطعی از سوی اینستاگرام برای حل این مشکل ارائه نشده است و فقط میتوان به تجربه‌ی کاربرانی که توانسته‌اند از این مشکل رهایی پیدا کنند اعتماد کنیم و سعی کنیم آن را اجرا کنیم و البته امیدوار باشیم که این ترفند‌ها برای ما هم جواب بدهد!

در جستجو در سایت‌های انگلیسی زبان، به دستور‌العملی برخوردیم که به نظر میاید منطقی‌تر از بقیه باشد و احتمال اینکه بتوان با رعایت کردنِ اصولِ آن، از شرّ این مشکل خلاص شد خیلی زیاد است. آنچه که در این دستور‌العمل آمده دقیقا مطابق چیزی است که در مطلب بالا بار‌ها و بار‌ها به آن اشاره کردیم؛ اینکه طبیعی رفتار کنید و شبیه به یک اسپمر نباشید!

راه رهایی از مشکل محدودیت کامنت بلاک شدن در اینستاگرام

  • اول از همه سعی کنید پروفایل اینستاگرام شما شبیه به یک فرد واقعی باشد، نه یک اسپمر که فقط در اینستاگرام ثبت‌نام کرده و فقط مشغول کامنت گذاشتن و لایک کردن است! مثلا این پروفایل را ببنید؛ البته تا این حد لازم نیست، ولی سعی کنید چیزی شبیه به این باشید 
  • یک عکس برای پروفایل خود قرار دهید. اگر هم از قبل عکس داشتید، آن را عوض کنید و یک عکس دیگر قرار دهید.
  • پروفایل خود را به روز کنید و اطلاعاتی متداولی را در آن بنویسد. مثل نام و … که بسیاری از افراد آن‌ها را در پروفایلشان شرح میدهند. همچنین توصیه میشود فعلا از قرار دادن لینک در پروفایل خود خود‌داری کنید. همچنین در کامنت‌ها هم سعی کنید فعلا لینکِ هیچ سایت یا صفحه‌ای را قرار ندهید.

حداقل یک بار از اکانت اینستاگرام خود خارج شوید (;log out) و دوباره وارد شوید (log in). برای log out کردن کافیست گزینه‌ی منو در گوشه‌ی صفحه را انتخاب کنید و سپس Log Out را لمس کنید. با انجام این کار، دفعه‌ی بعد که اینستاگرام را باز میکنید لازم است اطلاعات اکانت خود (نام کاربری و رمز‌عبور) را بار دیگر وارد کنید.

  • به سراغ کامپیوتر خود بروید و با استفاده از نسخه‌ی وبِ اینستاگرام، وارد اکانت خود شوید. برای وارد شدن به اینستاگرام نسخه‌ی دسک‌تاپ، وارد این آدرس شوید: https://www.instagram.com/accounts/login/. حالا سعی کنید با این اینستاگرام نسخه‌ی دسکتاپ، چند عکس را لایک کنید و اگر توانستید زیر یکی از عکس‌ها کامنت بگذارید.
  • از این پس شبیه به یک فردِ معمولی در اینستاگرام فعالیت کنید. مثلا وارد صفحات افراد مختلف شوید، عکس‌هایشان را نگاه کنید، هشتگ‌های مختلف را در قسمت جستجو، جستجو کنید و بعضی از عکس‌ها را لایک کنید (زیاد لایک نکنید! خیلی کم این کار را انجام دهید).
  • اطلاعات پروفایل خود را کامل‌تر کنید و مثلا اگر جنسیت خود را تغیین نکرده‌اید، آن را در قسمت تنظیمات انتخاب کنید.
  • سعی کنید روزی دو پست منتشر کنید. البته زمانِ ارسال این پست‌ها با فواصل زمانیِ منطقی باشد (مثلا پستِ دوم را ۶ ساعت بعد از اولی منتشر کنید). این کار را برای چندین روز متوالی انجام دهید.
  • سعی کنید برای چند روز و حتی چند هفته اقدام به کامنت گذاشتن نکنید، ولی مراحل بالا را انجام دهید.

دستور‌العمل بالا شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسد ولی خب، هیچ‌کس فعلا راه بهتری سراغ ندارد! و همچنین تعدادی از کاربران گزارش داده‌اند که با طی کردن مراحلی شبیه به آنچه در بالا شرح دادیم، مشکلشان برطرف شده است.

ارسال دیدگاه