تارت مرغ کشمشی

تارت مرغ یک غذای هیجان انگیز است که مانند تارت های میوه ای درست می شود. با این تفاوت که داخل این تارت با مخلوط مرغ و سبزیجات پر می شود. طعم کشمش و مرغ در کنار هم این غذا را منحصر بفرد کرده است.
مواد لازم برای تارت مرغ کشمشی
سینه مرغ: ۲عدد
کشمش: یک دوم پیمانه
رنده پوست لیمو: ۱ ق چ
آب لیموی تازه: ۲ ق س
گشنیز خرد شده: ۲ ق س
دارچین: ۱ ق چ
زنجبیل رنده شده: ۱ ق چ
پیازچه خرد شده: ۲عدد
سیر رنده شده: ۲حبه
نمک و فلفل: به میزان لازم
روغن زیتون: ۲ ق س
روغن: به میزان لازم
خمیر پیراشکی یا خمیر ورقه ای: ۱۰ عدد
طرز تهیه تارت مرغ کشمشی:
فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. اگر از خمیر ورقه ای استفاده می کنید، خمیر را به صورت دایره هایی با قطر ۸ تا ۱۰ سانتی متر جدا کنید. قسمت پشتی قالب های مافین را چرب کنید، سپس خمیرها را روی هر کدام از برآمدگی های مافین قرار دهید. قالب را به مدت ۱۰تا ۲۰ دقیقه داخل فر قرار دهید تا خمیر بپزد، سپس آن را از داخل فر در آورده و صبر کنید تا خنک شود.
در این میان مرغ هار ا به صورت تکه های ۱ تا ۲ سانتی خرد کنید و داخل یک طرف مناسب بریزید. رنده پوست لیمو، آب لیموی تازه، زنجبیل رنده شده، دارچین، روغن زیتون و مقداری نمک و فلفل هم اضافه کنید. تکه های مرغ را خوب آغشته به مواد کنید. ظرف را حدود ۱۵ دقیقه یا اگر زمان دارید، بیشتر از ۱۵ دقیقه کنار بگذارید تا مرغ مزه دار شود.
بعد از زمان ذکر شده داخل تابه ای روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید، سپس تکه های مرغ را داخل آن سرخ کنید. بعد از اینکه تکه های مرغ کاملا پخته شدند، کشمش شسته و آبکشی شده، پیازچه خرد شده، سیر و گشنیز را هم اضافه کنید. مواد را خوب با هم تفت دهید، سپس تابه را از روی حرارت بردارید.
حالا مقداری از مخلوط را داخل خمیرهای برشته شده بریزید، آنها را با مقداری گشنیز خرد شده تزئین کرده و سرو کنید.

نظرات

ارسال دیدگاه