اکسیر جوانی در غذاهای طبیعی

ویتامین ها(ویتامین CوE)
بدن انسان قادر به ساخت میزان زیادی از ویتامین ها نیست و در نتیجه باید از غذاها دریافت شود. ویتامین C(آسکوربیک اسید) به طور عمده در سبزیجات تازه و میوه ها یافت می شود. ویتامین E به نام توکوفرول هم شناخته می شود و در مغزهایی مانند بادام، گردو و روغن های گیاهی، کیوی و سبزیجات سبز به فراوانی یافت می شود. مشخص شده است که ویتامین E دارای نقش سرکوب کننده برای تومور است. ویتامین C و ویتامین E دارای اثر هم افزایی در ضد اکسیدان بودن هستند.
کاروتنوئیدها(بتاکاروتن، لیکوپن و آستاگزانتین)
کاروتن یک رنگدانه محلول در چربی طبیعی در میوه ها و سبزیجات سبز تیره یا زرد و نارنجی و قرمز است. رایج ترین کاروتنوئیدها بتاکاروتن، گاماکاروتن و لیکوپن در گیاهان و آستاگزانتین در حیوانات است. آنتی اکسیدان های کاروتنوئیدی عملکرد محافظتی در برابر دیابت، بیماری تخریب کننده سیستم عصبی، بیماری های قلبی عروقی و بیماریهای التهابی دارند. دریافت رژیمی غذاهای غنی از لوتئین و لیکوپن می تواند خطر آلزایمر را کاهش دهد.
آستاگززانتین دارای فعالیت ضد پیری و ضدالتهابی است و ممکن است یک نقش محافظتی و یا تاخیر در پیشرفت در بیماری پارکینسون داشته باشد و نه تنها دارای نقش مقاومت به اکسیداسیون را دارا است، بلکه یک نقش مهم ضد التهابی را هم بازی می کند.
پلی فنول ها(پلی فنول های چای، انگور قرمز و شکلات)
پلی فنول ها مواد آلی طبیعی حلقوی شکل هستند که در میوه ها سبزی ها، چای، انگور قرمز، عسل و دانه های کاکائو بسیار یافت می شوند. پلی فنول های کاکائو می تواند به طور معناداری سطح اکسیداسیون را در کبد چرب الکلی کاهش دهد. علاوه بر این پلی فنول های کاکائو یک اثر مهاری بز روی اکسیداسیون چربی دارد و بنابراین از آرترواسکلروز، بیماری ها و نارسایی قلبی میوکارد هم پیشگیری می کند. علاوه بر این پلی فنول های چای سبز دارای اثرات محافظتی مشخص در برابر بیماری های تخریب کننده عصبی مانند آلزایمر و در مهار تومور و التهاب دارند. انگور قرمز هم دارای میزان زیادی از پلی فنول ها است. پلی فنول های هلو هم یک اثر مهاری مشخص بر روی رشد سلولی و متاستاز سرطان پستان دارد.
فلاونوئیدها
فلاونوئیدها(فلاونوئیدها، ایزوفلاون، گزانتین و آنتوسیانین):
گیاهان انواع زیادی از فلاونوئیدها را دارند. مواد فلاونوئیدی رایج شامل فلاوون ها، ایزوفلاوون ها، آنتوسیانین ها هستند. فلاونوئیدهایی که از بعضی از گیاهان استخراج شده اند، یک نقش ضداکسیدانی عالی را برای محافظت از سیستم عروقی و درمان التهاب مفاصل (آرتریت) و آلزایمر، دارند. ایزوفلاوون ها می توانند از سرطان های تخمدان، دهانه رحم و پستان جلوگیری کنند.
آنتوسیانین ها رنگدانه های محلول در آب طبیعی هستند و فعالیت ضد اکسیدانی قدرتمندی دارند. غذاهای با رنگ های تیره مثل کلم بنفش، تمشک، زغال اخته، انگور قرمز، شاتوت و غیره دارای مقدار زیادی آنتوسیانین هستند. آنتوسیانین ها نقش مهمی را در پیشگیری و درمان بیماری های قلبی-عروقی، بیماری های تخریب کننده عصبی و سرطان دارند. کشمش سیاه که سرشار از آنتوسیانین ها است یک درمان رایج برای بیماری ها در آسیا و اروپا است.
از دیگر فلاونوئیدهای ارزشمند می توان از کورستین پیاز، لوتئین کرفس و آپی ژنین انار نام برد که به علت دهندگی بالای الکترون و احیا کنندگی، باعث ارتقا سلامت انسان می شوند. در حال حاضر عصاره های مختلفی از فلاونوئیدهای گیاهان برای تولید دارو و محصولات مراقبت از سلامت به کار برده می شوند.

ارسال دیدگاه