کیک کدو حلوایی

یکی از پرکاربردترین محصولات پاییزی و زمستانی کدوحلوایی است.از آن ، هم می شود برای پخت انواع و اقسام غذاهای مدرن و سنتی استفاده کرد هم کیک و شیرینی. کیک کدوحلوایی یکی از خوشمزه ترین شیرینی های با کدو حلوایی است. امتحان کنید.
مواد لازم برای کیک کدوحلوایی:
آرد: ۲پیمانه
پوره کدوحلوایی: ۲پیمانه
تخم مرغ: ۵عدد
روغن: ۱ پیمانه
شکر: ۱و ۱/۲ پیمانه
بیکینگ پودر: ۲ ق چ
هل ساییده: ۱/۲ ق چ
گردوی خرد شده: ۱/۲ پیمانه
طرز تهیه کیک کدو حلوایی
پوره کدو حلوایی را از قبل به این صورت درست کنید:
کدو حلوایی نگینی شده را با یک دوم لیوان آب یا در صورت تمایل گلاب داخل یک قابلمه مناسب بریزید و بگذارید با شعله کم بپزد ت کدوها کاملا پخته و آب کاملا تبخیر شود. بعد از پخت، کدوها را به صورت پوره درآورده و کنار بگذارید تا خنک شود.
تخم مرغ ها را در یک کاسه مناسب بریزید و آنها را با همزن برقی به مدت پنج دقیقه خوب هم بزنید تا کرم و کش دار شوند، سپس روغن را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید.
حال پوره کدو حلوایی خنک شده و هل را اضافه کرده و با مایه کیک مخلوط کنید. بیکینگ پودر و آرد را با هم الک کنید، سپس به مایه کیک کم کم اضافه کنید. به آرامی هم بزنید تا مایه یک دست شود.
گردوها را با یک قاشق سوپخورس از آرد مخلوط کنید تا سطح گردو ها کاملا آردی شود، سپس آنها را اضافه کرده و در حد مخلوط کردن کمی هم بزنید تا مایه کیک آماده شود.
مایه را در قالبی که چرب و ارد پاشی شده بریزید وآن را در فر که از قبل با دمای ۱۶۰ درجه سانتی گراد گرم شده به مدت ۴ دقیقه قرار دهید تا کیک بپزد.
نکته:
می توانید به جای هل از دارچین برای طعم دادن به این کیک خوشمزه استفاده کنید.

ارسال دیدگاه