طرز تهیه خورش به و آلو

به و آلو وقتی با هم در یک غذا استفاده می شوند، طعم منحصر بفرد و فوق العاده ای به آن غذا می دهند. این خورش هم یکی از آن غذاهاست. با این خورش طعم میوه های زمستانی را به سفره تان بیاورید.
مواد لازم برای ۴ تا ۶ نفر:
پیاز متوسط نگینی خرد شده: ۱عدد
گوشت خورشی گوسفندی: ۱و ۱/۲ پیمانه
آلوی خورشی: ۳/۴ پیمانه
به درشت: ۱عدد
رب گوجه فرنگی: ۱ ق س
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و پودر هل: به میزان لازم
زعفران دم کشیده: به میزان لازم
روغن: به میزان لازم
طرز تهیه خورش به و آلو:
قابلمه ای را روی حرارت قرار دهید. مقداری روغن داخل آن بریزید و صبر کنید تا داغ شود، سپس پیازهای نگینی خرد شده را داخل آن تفت دهید تا نرم و طلایی شوند. تکه های گوشت خورشی را همراه با زردچوبه و فلفل سیاه اضافه کرده و خوب تفت دهید. در نهایت ۲ لیوان آب داخل قابلمه بریزید و صبر کنید تا گوشت کاملا بپزد.
در این زمان که گوشت در حال پخته شدن است، آلو را داخل یک و نیم لیوان آب خیس کنید. به را پوست بگیرید و آن را بصورت خلال های درشت خرد کنید. در یک تابه کمی کره بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید، سپس تکه های به را داخل آن سرخ کنید. در انتها رب گوجه فرنگی را هم به تکه های به اضافه کرده و چند دقیقه دیگر تفت دهید.
بعد از اینکه گوشت خورش کاملا پخت، مخلوط را همراه آلو، زعفران دم کشیده و پودر هل به خورش اضافه کنید و یک ساعت صبر کنید تا خورش جا بیوفتد. خورش را بچشید و به میزان لازم نمک هم به آن اضافه کنید. بعد از آماده شدن خورش، آن را سرو کنید.

ارسال دیدگاه