طرز تهیه ته چین گرمساری

چلو گوشت، یکی از قدیمی ترین غذاهای اعیانی مناطق مرکزی ایران است. غذایی چرب و پرکالری و البته پران که گرمساری ها به آن ته چین هم می گویند. این غذا در گرمسار و ورامین یکی از نذری های معروف است.
مواد لازم برای ته چین گرمساری:
برنج: ۶پیمانه
گوشت راسته گوسفندی: نیم کیلو
دنبه: ۵۰گرم
سیب زمینی: ۲عدد
اسفناج: ۱۰۰گرم
سیر: ۲حبه
نمک، ادویه: به مقدار لازم

طرز تهیه:
برنج را خیس کننید و پس از نیم ساعت روی اجاق قرار دهید تا به جوش بیاید.
اسفناج ها را در یک ظرف بگذارید و زیر آبکشی قرار دهید که می واهید پلو را در آن آبکشی کنید. اسفناج ها با آب برنج کمی نرم تر می شوند.
یک سیب زمینی را ورقه ای کنید و ته قابلمه بگذارید. سپس یک لایه نه چندان ضخیم از برنج( حدود شش هفت سانتی متر) را روی سیب زمینی ها بریزید و سراغ گوشت ها بروید. آنها را روی پلو بگذارید دنبه و سیر را هم میان گوشت ها قرار دهید. سپس بقیه برنج را روی آن بریزید. پلو که تمام شد، سیب زمینی دیگر را به سه چهار تکه متوسط بدل کنید و در یک سو برنج، اسفناج را در یک سوی دیگر و یک تکه دنبه را میان برنج قرار دهید.
برنج که دم داد در آن را بگذارید. شعله را کم کنید و دو و نیم تا سه ساعت صبر کنید چون گوشت خام و سیب زمینی باید با حرارت درون پلو پخته شوند و البته دنبه ها باید آب شوند. پس از این مدت غذای شما آماده است.
توجه:
گوشت این غذا باید حتما گوسفندی باشد. چون گوشت گوساله اگر میان برنج قرار داده شود سیاه خواهد شد.همچنین اگر گوشت دنده را انتخاب کنید، غذای لذیذتری خواهید داشت.

ارسال دیدگاه