ساندویچ فیله مرغ سوخاری

اگر از ساندویچ های معمولی خسته شده اید و گمان می کنید غذای سالمی نمی خورید، کمی باید حوصله و سلیقه به خرج دهید و سراغی از فیله مرغ بگیرید. درست کردن ساندویچ فیله مرغ سوخاری، کار سختی نیست، فقط باید پیش از کرسنه شدن به فکر درست کردن آن باشید چون حوصله می خواهد.
مواد لازم برای ساندویچ فیله مرغ سوخاری:
فیله مرغ: ۳عدد
پنیر گودا: ۱۰۰گرم
آرد سوخاری: ۱۰۰گرم
آرد: ۱۰۰گرم
تخم مرغ: ۱عدد
قارچ: ۳عدد
نان همبرگر: ۱عدد
گوجه: ۱عدد
خیارشور: ۳عدد
پیاز: ۱عدد
کاهو: ۲برگ
پودر سیر، پودر فلفل سیاه، نمک
طرز تهیه ساندویچ فیله مرغ سوخاری:
فیله هارا باید مثل شینسل از وسط نصف کنید. در واقع یک فیله باید به دو برابر اندازه اولیه بدل شود. با گوشتکوب استیک، فیله ها را بکوبید، حواستان باشد له نشوند. به فیله ها پودر سیر، فلفل سیاه و نمک بزنید.
لبه دوتا از فیله ها را روی هم بگذارید و محل اتصال را با گوشتکوب بزنید تا به هم بچسبند. قارچ را خرد کنید و روی دو فیله ای که به هم چسباندید، بریزید. تقریبا به اندازه ۳ سانتی متر در شش سانتی متر، پنیر گودا را هم روی قارچ بریزید.
لبه های فیله سوم را آرد سفید بزنید. این کار باعث می شود فیله شما به فیله دیگر بچسبد و در روغن از هم باز نشود. سپس فیله سوم را روی پنیر و قارچ بگذارید و لبه هایش را آرام بکوبید.
لبه های فیله پایین را هم کمی آرد سفید بزنید و روی فیله رویی برگردانید. این بار نمی توانید فیله را بکوبیدو برای چسبیدن، با کارد روی لبه های فیله را خط بیندازید . این کار باعث چسبیدن فیله ها به هم می شود.
تخم مرغ را بزنید و فیله را به آن آغشته کنید. سپس فیله را در آرد سوخاری بزنید. تمام سطح فیله باید پوشیده از آرد شود.
در یک تابه گود، روغن را داغ کنید و سپس گوشت را داخل آن بیندازید. سه دقیقه برای پخت و طلایی شدن فیله باید صبر کنید.
در مدتی که فیله سرخ می شود، گوجه و پیاز را حلقه ای ببرید. خیار شور را باید نصف کنید. کاهو را هم خرد کنید.کف نان را سس بزنید، کاهو و خیارشور را روی سس بگذارید، فیله را که تا حالا سرخ شده است روی کاهو بگذارید. روی آن گوجه و پیاز بریزید. ساندویچ شما آماده است. نوش جان.

ارسال دیدگاه