چگونه با تلگرام پولدار شويم؟

با افزايش نفوذ شبکه هاي مجازي و پيام رسان هاي فوري، عده اي به فکر افتاده اند که به کسب درآمد از اين فضاي مجازي بپردازند يا حتي کلاس ها آموزش برگزار کنند و درست مثل کلاس هاي حضوري شهريه دريافت کنند!
با گسترش استفاده از فضاهاي مجازي و افزايش مخاطبان آن، کسب و کارهاي اينترنتي يکي از بخش هاي جدانشدني زندگي روزمره ما شده اند و با ورود شبکه هاي پيام رسان فوري به کشور، شکل جديدي از اين کسب و کارهاي مجازي، ظهور و بروز پيدا کرده است.اغلب اين شبکه هاي اجتماعي براي تبليغات بوده يا کانال ارتباطي بين بازارياس و مشتري هستند. در اين بين عده اي هم هستند که به طور مستقيم از اين فضا کسب درآمد مي کنند.
۴ميليون تومان براي طراحي يک ربات
به دنبال رونق گرفتن تلگرام بين کاربران ايراني، تلگرام چند وقتي است که جاي ديگر شبکه هاي پيام رسان فوري را گرفته و از نظر محبوبيت بين کاربران ايراني در صدر قرار گرفته است. شايد دم دستي ترين روش براي پول در آوردن از تلگرام، ساخت و طراحي ربات ها باشد. بيشتر مشتريان و سفارش دهندگان اين ربات ها کساني که هستند خود سایت یا تولید محتوا دارند و به دنبال رباتی برای انتقال و تبلیغ محتوای تولیدی خود هستند.
آقای صبوری برنامه نویسی است که برای سایت ها ربات میسازد. او می گوید که از ۴ ماه پیش ساختن ربات از طریق تلگرام آسان می شود و از همین جا ساختن ربات ها و استفاده از آن ها رواج پیدا می کند، البته معتقد است کیفیت این ربات ها با هم متفاوت است: “طیف کارکرد و کیفیت این ربات ها متنوع است و به تبع آن قیمت ها هم تغییر می کند. مثلا ممکن است نیاز یک سایت خبری فقط این باشد که چند کانال خبری را برای کاربران خود نمایش بدهد یا مثلا امکان جستجو هم به او بدهد یا حتی خود کاربر بتواند تنظیم کند چند پیام را در روز دریافت کند. هرچقدر این امکانات بیشتر شود قیمت هم بالاتر می رود.”
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، او درباره نرخ این ربات ها هم می گوید: ” درآمد ناشی از طراحی ربات از ۵۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون تومان می تواند متغیر باشد و این به نوع کار آن بستگی دارد.”
با این وضع، به نظر میرسد درآمد بدست آمده از این راه بد نباشد؛ ولی آقای صبوری می گوید ” تجارت های این شکلی خیلی زود اشباع می شوند؛ چون تقاضا برای آن کم و عرضه هم چون به برنامه نویسان زیادی احتیاج دارد، کم است.
برای همین قیمت آن خیلی بالا نمی رود. در ضمن تمام درآمدهای آن موقتی و تجارتی آنی است.”
گروه بزنید، تبلیغ کنید و پول در بیاورید.
علاوه بر طراحی ربات ها، از طریق دیگری هم می توان از این ربات ها کسب درآمد کرد.
ربات های تبلیغاتی، روش جدیدی از تبلیغات مجازی هستند. طراحی این ربات ها از یک طرف و استفاده از آن ها برای تبلیغات از طرف دیگر، درآمد زا هستند.
قضیه از این قرار است که بازاریاب ها این ربات ها را طراحی می کنند و از مشتری های خود سفارش میگیرند و به وسیله ربات ها تبلیغات را در گروه های تلگرام آغاز می کنند. این شرکت های تبلیغاتی افرادی را هم برای تبلیغات خود به کار میگیرند . به ازای ایجاد هر گروه و میزان تبلیغات مبلغی برای او در نظر میگیرند.
کلاس خط و نقاشی تلگرامی
عده ای از آموزشگاه ها هم به این فکر افتاده اند که کلاس های حضوری خود را به کلاس های مجازی تبدیل کنند و از این راه پول در بیاورند.
دوره اول کلاس های مجازی این آموزشگاهها به طور رایگان برگزار می شود و از دوره های بعد، فرد برای شرکت در کلاس ها باید هزینه پرداخت کند.
برگزاری کلاس مجازی برای حوزه هایی مثل زبان انگلیسی یا مهارت های ICDL شاید خیلی عجیب نباشد؛ اما آموزشگاهی، کلاس خط و نقاشی را به صورت مجازی برگزار می کند!
در این کلاس تلگرامی، هنرجویان از استاد سرمشق میگیرند و بعد از تمرین آن را در گروه قرار می دهند و او هم پس از مشاهده، اشتباهات را برطرف کرده و فیلم آن را برای فهم بهتر به او میدهد. ابتدا این گروه ها در وایبر برگزار می شدند؛ اما حالا شکل تلگرامی به خود گرفته اند.
این ایده به سرعت در شبکه های مجازی گسترش پیدا کرده و هنرجویان زیادی به آن مراجعه کرده اند.
البته مشخص نیست که این کلاس های تلگرامی چقدر تاثیر گذار بوده اند و آیا خروجی داشته اند یا خیر.

ارسال دیدگاه